Image
Image
Image
Image

Finał akcji Good Deeds Day

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką Bożeny Musiał i Anny Palus wzięli udział w finałowej akcji Good Deeds Day organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Podziękowania ZS LeśnychMiędzynarodowa inicjatywa pod nazwą Good Deeds Day po raz trzeci zawitała do Kielc. Jej celem jest promowanie dobrych uczynków. Akcja objęła w tym roku 108 krajów na całym świecie.
Magdalena Lis, wiceprezes zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu poinformowała, że od 15 marca realizowane były różne działania społeczne: od warsztatów po wsparcie dla schroniska dla bezdomnych osób czy przygotowywanie Toreb Dobroci.
Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w te działania.
W niedzielnej akcji nasi wolontariusze zachęcali przechodniów do wylosowania dobrego uczynku. Można było poczęstować się ciasteczkami. Jedna z grup malowała na ulicach miasta hasła promujące wolontariat i czynienie dobra. W związku ze zbliżającym się dniem Ziemi rozdawane były także nasiona warzyw i kwiatów, bawełniane siateczki z cytatami promującymi ochronę przyrody.
Czas spędzony w grupie z innymi wolontariuszami był nowym doświadczeniem dla naszej młodzieży. Wspólne przygotowanie i przeprowadzenie akcji, uczestnictwo w krótkiej wideokonferencji z objętego wojną Tel Awiwu połączyły młodych, bo jest w nich chęć pomagania i czynienia dobra.

W ramach projektu Good Deeds Day przeprowadziliśmy także w naszej szkole zbiórkę pościeli i ręczników dla osób bezdomnych. Zaangażowało się bardzo wiele osób.
Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców za otwartość serca, dary zostały przekazane do Centrum Wolontariatu.

Niech na co dzień przyświeca nam hasło:
„ODDAJ CZĄSTKĘ SIEBIE A DOBRO WRÓCI DO CIEBIE”
Koordynator Wolontariatu
Bożena Musiał

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.