Image
Image
Image
Image

Internat Zespołu Szkół Leśnych – informacje „w pigułce”

  •    
  • Internat Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, koedukacyjną wspomagającą funkcję wychowawczą szkoły, zapewniającą całodobową opiekę.

  • Internat znajduje się w miejscowości Zagnańsk, położonej w Górach Świętokrzyskich na obrzeżach Puszczy Jodłowej, w odległości 10 km od Kielc. Zagnańsk liczy około 1700 mieszkańców, w granicach gminy mieszka ok. 12,5 tys. mieszkańców w 10 wsiach położonych przy trasach do Kielc, Odrowąża i Skarżyska-Kamiennej. Zagnańsk ma dogodne połączenia komunikacyjne z Kielcami (Busy oraz PKP).

  • Nasz adres: Internat Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, ul. Spacerowa 3, 26 – 050 Zagnańsk, telefon: 41 300 15 14 - kierownik internatu - wew. 21, specjalista ds. żywienia - wew. 22 , wychowawca dyżurny.

  • Placówka dysponuje 68 trzyosobowymi pokojami, na każdym piętrze znajduje się pokój wychowawców, sala nauki cichej, aneks kuchenny wyposażony w urządzenia AGD. Do dyspozycji uczniów jest świetlica, siłownia, sala fitness dla dziewcząt oraz pracownia plastyczna. W pokojach mieszkalnych dostępny jest bezpłatny Internet bezprzewodowy. Internat posiada stołówkę na 130 miejsc oraz świetlicę.

  • W internacie działają różne koła zainteresowań i organizacje społeczne, w których uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

  • Uczniowie zakwaterowani w internacie muszą posiadać własną poduszkę, kołdrę i pościel (poszewki na kołdrę i poduszkę).

  • Internat jest czynny pięć dni w tygodniu. Otwierany jest w niedzielę o godzinie 16:00, a zamykany w piątek o godzinie 16:00. W wyznaczonych terminach internat udostępniany jest także w weekendy.

  • Pokoje są 3-osobowe. Podstawowym wyposażeniem każdego pokoju jest szafa, szafka na przybory toaletowe, stół i krzesła. Poza tym każdemu wychowankowi przysługuje łóżko oraz półka na książki.

  • Uczniowie są odpowiedzialni za utrzymanie czystości i porządku w pokojach mieszkalnych, wykonują również prace porządkowe wokół internatu i pełnią dyżury porządkowe w grupach wychowawczych.

  • Uczniowie mają czas wolny od zakończenia lekcji do nauki własnej oraz od kolacji do godziny 21:30. W tym czasie mogą korzystać ze wszystkich dostępnych obiektów na terenie internatu i szkoły.

  • Opłaty za internat i za wyżywienie zgodnie z aktualnymi stawkami należy wpłacać wyłącznie na poniższe konto, podając za co jest wpłata, imię i nazwisko ucznia i za jaki miesiąc i rok.                                                                                         

  • Zespół Szkół Leśnych ul. Spacerowa 4, 26-050 Zagnańsk

 

Numer konta: NBP O/KIELCE 51 1010 1238 0860 4613 9134 0000

 

do 10 dnia każdego miesiąca z góry.

  • Do domu uczeń może wyjeżdżać co tydzień, jeśli mieszka daleko, może zostawać w internacie w wyznaczone weekendy (nie częściej niż 1 raz w miesiącu) po uprzednim zapisaniu się na listę do środy do godz. 21.30 przed każdym zostającym weekendem, w terminach ustalonych przez kierownika internatu, pod warunkiem że na weekend zostaje co najmniej 10 uczniów.

  • W internacie obowiązuje obowiązek korzystania z wyżywienia podczas pobytu w internacie (nie dotyczy weekendów).

  • Podczas pozostawania w internacie na weekend stołówka jest nieczynna, należy przygotować sobie samodzielnie posiłki, korzystając z dostępnych aneksów kuchennych.

  • W internacie mogą zamieszkiwać uczniowie, u których nie stwierdzono przeciwwskazań zdrowotnych do zamieszkania w internacie oraz zbiorowego żywienia.

  • W jadłospisie stołówki nie są uwzględniane indywidualne diety żywieniowe oraz wegetarianizm, weganizm itp.

  • W przypadku planowanej nieobecności w internacie należy zgłosić ten fakt najpóźniej w przeddzień nieobecności do godz. 15.00 osobiście, telefonicznie (tel. 300 15 14) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • W przypadku nieobecności w pierwszy dzień po weekendzie lub innej przewie wyprowiantowanie można zgłosić w niedzielę lub inny dzień przyjazdowy od godz. 16.00 do 21.30.

  • W razie choroby można skorzystać z porady lekarskiej w przychodni zdrowia w Zagnańsku, należy podać numer PESEL przy rejestrowaniu się do lekarza.

  • W leki przeciwbólowe uczeń powinien być zaopatrzony we własnym zakresie.

  • Internat nie odpowiada za rzeczy osobiste pozostawione w niezamkniętych pokojach oraz salach użyteczności ogólnej. Większe sumy pieniędzy można oddać do depozytu
    u wychowawcy.

    View the embedded image gallery online at:
    https://www.zsl-zagnansk.pl/informacje#sigProId70eec234fa

    HISTORIA INTERNATU

     

    Początkowo internatem była jedna z sal obecnego budynku szkolnego – opiekunem internatu i wychowawcą w pierwszym roku szkolnym był nauczyciel Antoni Szczepański.
    W następnym roku wychowawstwo przejęła Izabella Szczepańska, która funkcję tę sprawowała przez trzy lata organizując jednocześnie bibliotekę szkolną.
    W czasie wakacji 1973 roku został oddany do użytku – wybudowany przez Ośrodek Remontowo-Budowlany OZLP w Radomiu – nowy, typowy budynek internatu. Miał on 280 miejsc w salach sypialnych, świetlicę, sale do zajęć pozalekcyjnych, kuchnię, stołówkę, pralnię, izolatki dla chorych oraz gabinet pielęgniarki szkolnej. Na 210 uczniów w roku szkolnym 1973/1974 w internacie mieszkało 170, zajmując dwa piętra, gdyż trzecie piętro było nie w pełni wykończone. Na parterze w dwóch salach mieszkali nauczyciele. Wybudowano również dwa oddzielne mieszkania internackie, w których zamieszkał kierownik internatu – J. Kaleta i nauczyciel S. Janicki. (potem J. Wróbel).
    Prawie w każde ferie zimowe i wakacje internat był wykorzystywany na kolonie, zimowiska i wczasy, co utrudniało prowadzenie prac remontowo-adaptacyjnych. W końcu 1974 roku ukończono budowę budynku gospodarczego wykorzystywanego na przestrzeni wielu lat w różny sposób – aktualnie wykorzystywany jest przez sekcję sokolniczą. Dopiero w 1984 roku uczniowie wybudowali obok internatu sokolarnię z sześcioma wolierami.
    Kierownikiem internatu w okresie od 1 września 1971 roku do 1 maja 1972 był Wiesław Mikrut.
    Od 1 września 1972 r. pełnoetatowym wychowawcą internatu został Janusz Grudniewski, który jednocześnie pełnił obowiązki kierownika tej placówki. 1 maja 1973 roku na stanowisko kierownika internatu został powołany Jan Kaleta, a utworzony etat zastępcy kierownika internatu objął Janusz Grudniewski. Po śmierci Jana Kalety (16 listopada 1990 r.) z dniem 1 września 1991 r. kierownikiem został J. Grudniewski pełniący tę funkcję do 30 sierpnia 2005 r. Jego zastępcą został Bogusław Grabka. Od 1 stycznia 1998 r. do 30 sierpnia 2000 r. zastępcą kierownika był Bogusław Dziedzic. Po odejściu na emeryturę Janusza Grudniewskiego od 1 września 2005 r. do 30 sierpnia 2006 r. funkcję kierownika pełniła Iwona Ledwójcik. Z dniem 1 września 2006 r. kierownikiem internatu został Bogusław Dziedzic pełniący tę funkcję do dnia dzisiejszego.

     

    View the embedded image gallery online at:
    https://www.zsl-zagnansk.pl/informacje#sigProId28e5eedf80

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.