Image
Image
Image
Image

Wycieczka klas pierwszych

Uczniowie klas pierwszych w dniu 5 grudnia 2023 roku uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historii Kielc oraz projekcji filmu „Napoleon” wraz z opiekunami p. Edytą Błaszczyk, p. Agnieszką Wiech-Papros oraz p. Piotrem Pietronikiem.

W Muzeum Historii Kielc młodzież mogła zapoznać się z historią miasta od czasów średniowiecznych, kiedy niewielka osada powoli zyskiwała na znaczeniu, po czasy dzisiejsze. Szczególną uwagę wzbudziły eksponaty znajdujące się w muzeum i związana z nimi historia.
Muzeum prowadzi również działalność edukacyjną przeznaczoną dla różnych grup wiekowych, dlatego z przyjemnością uczestniczyliśmy w warsztatach zatytułowanych „Reklama, reklama w muzeum od rana!”.
Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądały reklamy z przełomu XIX i XX wieku, jakie przedmioty, usługi i wydarzenia reklamowano.
Uczestnicy oglądali również reklamy z „Gazety Kieleckiej”, szyldy sklepowe i ulotki reklamowe, wykonując przy tym zadania. Na zakończenie samodzielnie układali reklamę wybranego przedmiotu z lat dawniejszych. To było ciekawe i inspirujące doświadczenie.
Następnie najnowsza produkcja Ridleya Scotta „Napoleon” przybliżyła wszystkim postać Napoleona Bonaparte, pokazując, w jaki sposób wojskowy kapitan wykorzystał panującą w państwie sytuację, by przejąć władzę i zostać największym przywódcą w historii Europy.
Dodatkowym atutem wspólnego wyjazdu jest możliwość poznania się bliżej i zbudowania przyjacielskich relacji. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.