godlo

szyszka

Modlitwa przed maturą

Tradycją jest, że maturzyści z całej Polski w miesiącu marcu i kwietniu gromadzą się na Jasnej Górze. O pomyślnie zdany egzamin maturalny i rozeznanie dalszej drogi życiowej w dniu 22.03.2017 r. prosili uczniowie kl. IVa  i IV b z naszego technikum. W pielgrzymce uczestniczyła także pani Dyrektor i nauczyciele. Msza Święta przed Cudownym Obrazem była niezwykłym przeżyciem, zwłaszcza dla tych uczniów, którzy przygotowali liturgię słowa. Szczególnym wyróżnieniem dla nas jest zawsze spotkanie z ojcem Marianem Waligórą – przeorem Jasnej Góry. Ze słów, które skierował do młodzieży, wynikało, że nasza szkoła daje przygotowanie do dobrego wykonywania zawodu leśnika, ale także tutaj można odkryć swoje powołanie, tak jak było w jego przypadku. Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali różańce i szczególne błogosławieństwo. W czasie pielgrzymki młodzież miała okazję poznać historię Jasnej Góry i wiele wydarzeń związanych z naszą ojczyzną. Zwiedziliśmy Salę Rycerską, Bastion św. Rocha, muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry oraz Arsenał.

wstecz