godlo

szyszka

Spektakl teatralny "Kartki z powstania"

24 listopada 2016 r. uczniowie klasy IV a i IV b mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt.: „Kartki z powstania” przygotowanego przez Kielecki Teatr Lektur.

kartki z powstania2 Przedstawienie oparte zostało  na  utworze „Pamiętniki z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

„Kartki z powstania” to historia czterech osób podczas powstania warszawskiego. To jakby wybrane kartki z kalendarza 63 dni powstania, to zwykłe rozmowy, starania o wodę i o … życie,  przetrwanie, gdy wokół wojna i brak nadziei na pomoc.

Ciekawie wybrane dialogi i sceny z prozy Mirona Białoszewskiego oraz doskonała oprawa muzyczno-dźwiękowa sprawiły, że uczniowie w skupieniu i ciszy oglądali spektakl „Kartki z powstania”, który  przybliżył młodzieży realia czasów powstania warszawskiego.

wstecz