godlo

szyszka

Dzień Patrona Szkoły

 DSC0247 41 lat temu zmarł Roman Gesing, którego imię szkoła nosi od 1988 roku. 12 lutego 2016 roku z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci Romana Gesinga obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Na tę szczególną uroczystość zostali zaproszeni goście: pan Szczepan Skorupski Wójt Gminy Zagnańsk oraz pan Witold Bimer - długoletni dyrektor Zakładów Drzewnych w Zagnańsku, a potem Okręgowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego w Radomiu, aktywny uczestnik wielu inicjatyw społecznych, których rezultatem było między innymi powstanie naszej szkoły.
Uroczystość otworzyło wprowadzenie Pocztu Sztandarowego Szkoły. Pani Anna Kowalska – dyrektor szkoły w swoim przemówieniu powitała gości i wszystkich zebranych, nakreśliła pokrótce sylwetkę Romana Gesinga, a także przytoczyła kilka istotnych faktów związanych z powstaniem szkoły. Następnie młodzież zaprezentowała życiorys naszego Patrona.
Pan Witold Bimer otrzymał od uczniów kwiaty i opowiedział kilka ciekawych historii sprzed lat.
Zakończenie uroczystości stanowił przemarsz Pocztu Sztandarowego, pani Dyrektor, zaproszonych gości oraz przedstawicieli samorządów klasowych pod tablicę upamiętniającą Patrona naszej szkoły. Przy dźwiękach sygnału myśliwskiego zostały złożone kwiaty.

 

wstecz