godlo

szyszka

PAMIĘTAJMY O NICH !

W tym roku minie 25 lat od śmierci zasłużonych pracowników naszej szkoły: dyrektora inż.Tadeusza Przygodzkiego i kierownika internatu mgr Jana Kalety.

 przygodzki

Tadeusz Przygodzki był pierwszym dyrektorem naszej szkoły. Po 14-letniej pracy w Zakładach Przemysłu Drzewnego z dniem 1 września 1968 roku objął stanowisko dyrektora Technikum Leśnego w Zagnańsku. Szkołę organizował od podstaw.
Dzięki jego zaangażowaniu i inicjatywie powstała nowoczesna i funkcjonalna baza szkolna, wybudowano również internat oraz dom nauczyciela. Jego zasługą oraz wynikiem bogatych i wieloletnich doświadczeń zawodowych było skompletowanie stabilnej i fachowej kadry pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi. Kierowana przez niego szkoła miała w środowisku wysoką ocenę. Szczególne osiągnięcia miał w kształtowaniu gospodarki łowieckiej województwa kieleckiego. Zmarł nagle 21 marca 1990 roku przy biurku dyrektorskim
w ZSL w Zagnańsku. Swoją postawą i zaangażowaniem w życie szkoły przyczynił się do wychowania wielu wspaniałych ludzi – Absolwentów Naszej Szkoły.
Na zawsze pozostanie w pamięci współpracowników, uczniów i myśliwych.

                                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

kaleta

Jan Kaleta był kierownikiem nowo oddanego internatu w latach 1973-1990. Nie był to łatwy okres dla kraju i społeczności szkolnej
( m.in. reglamentacja towarów, stan wojenny), ale potrafił się w nich odnaleźć i być nie tylko wychowawcą, ale i menadżerem. Młodzieży dawał przykład aktywności fizycznej sam uprawiając sport i organizując rozgrywki sportowe m.in. w piłkę nożną i siatkową, w tenisa stołowego czy w szachy. Pełnił również funkcję trenera drużyny technikum w piłce nożnej. Ze szczególną troską kultywował tradycje szkolne „wieczerzę wigilijną” oraz „Rykowisko”. Zmarł po krótkiej chorobie 16 listopada 1990 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wstecz